loader

Klinik Psikolog Burcu Karagöz

Klinik Psikolog Burcu Karagöz

img

EĞİTİM BİLGİLERİ

title

* Klinik Psikoloji/Yüksek Lisans ( 09/2017 – 07/2019 )

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi – İstanbul * Psikoloji/Lisans ( 09/2012 – 07/2017 )

MESLEKİ DENEYİM, SERTİFİKA VE BİLİMSEL ÇALIŞMA BİLGİLERİ

* 2021 yılı Kasım ayı itibariyle İçebakış Psikoloji’de Klinik Psikolog olarak çocuk, ergen ve genç yetişkinlerle terapi çalışmalarını sürdürmektedir.

2018 yılından itibaren Birey Aile Çocuk Terapileri Enstitüsü’nde Klinik Psikolog olarak çocuk, ergen ve genç yetişkinlerle terapi çalışmalarını sürdürmektedir.

* 2019-2020 eğitim yılında Özel Yıltan Anaokulu’nda Klinik Psikolog olarak yarı zamanlı çalışmıştır.

* 2019-2020 eğitim yılında Özel Sare Anaokulu’nda Klinik Psikolog olarak yarı zamanlı çalışmıştır.

* 2018 yılı yaz döneminde Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Servisi ve Polikliniğinde stajyer klinik psikolog olarak çalışmalarda bulunmuştur.

* 2017 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisinde Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın, “Sanatla Hayata Renk Kat” Projesi kapsamında çocuklar ile sanat terapisi etkinlikleri/çalışmaları yürütülmüştür.

* 2017 yılı güz döneminde Zeytinburnu Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesinde stajyer psikolog olarak bireysel danışmanlık çalışmaları yürütülmüştür.

* 2015 ve 2016 yıllarının yaz döneminde Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi ve Polikliniğinde stajyer psikolog olarak gözlem, test uygulamaları yapılmıştır.

Ayrıca Prof. Dr. Çiçek Hocaoğlu eşliğinde vaka toplantıları ve bilimsel yayın okuma çalışmaları yürütülmüştür.

* 2015 yılında Sarıköşk Anaokulunda stajyer psikolog olarak gözlem, değerlendirme ve test uygulamaları yapılmıştır.

* 2014 yılında Brain Fit Studio’da çocukların çeşitli alanlarda gelişimlerini desteklemeye yönelik yapılan çalışmalarda stajyer psikolog olarak destek sağlanmıştır.

Eğitim ve Sertifikalar:

* Pozitif Psikoterapi Master Programı, Prof. Dr. Ebru Çakıcı, WAPP, 2021

* Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi, Prof. Dr. Ebru Çakıcı, WAPP, 2019

* Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey Eğitimi, Byron Norton, Psikoloji İstanbul, 2018

* Gelişim Odaklı Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi, Dr. Mehmet Tekneci, Birey Aile Çocuk Terapileri Enstitüsü, 2018

* Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi, Nilüfer Devecigil, Psikoloji İstanbul, 2017

* Pedagojik Formasyon Eğitim Programı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, 2017

* Çocuk ve Ergen Resimlerinin Psikopedagojik Yorumlanması, Tin Danışmanlık, 2017

* Çocuk Değerlendirme Testleri, Tin Psikolojik Danışmanlık, 2017 Frostig Görsel Algı Testi, Kelime Söyleyiş Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Catell 2A-3A Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Okula Hazıroluşluk Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent E.G.Y. Zeka Testi, CAT, YaleBrown Okb Ölçeği, Bender Gestalt Görsel Algı Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Kinder Angst Korku Testi, Öğrenme Güçlüğü Belirti Tarama Envanteri, Burdon Dikkat Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Çocuklar İçin Anksiyete Ölçeği, Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği, Çocuklar İçin Kaygı Bozukluğu Ölçeği, Çocuklar İçin DEHB Ölçeği, Beier Cümle Tamamlama Testi, Kimdir Bu, Kime Göre Ben Neyim T.

* Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Psikoloji Akademisi, 2016

* Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Formatör Eğitim Programı, Yeşilay, 2015

Bilimsel Çalışmalar:

* Yüksek lisans tez çalışması kapsamında “Ergen Mutluluğunun Ebeveynlerin Kişilik Özellikleri ve Evlilik Çatışması Açısından İncelenmesi” başlıklı çalışma Doç. Dr. Arkun Tatar danışmanlığında yürütülmüştür.

* 2017 yılında düzenlenen 52. Ulusal Psikiyatri Kongresi’nde Prof. Dr. Çiçek Hocaoğlu ile birlikte “Yeme Bozuklukları ve Aile İlişkileri: Bir Olgu Sunumu” başlıklı bir poster sunumu yayımlanmıştır.

* 2016 yılında düzenlenen Fsmvü 3. Psikoloji Günleri’nde “Telefon Kullanımı ve Kişilik Özellikleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” konulu bilimsel çalışma sunumu yapılmıştır.